חדש-איכות חיים

 
 
 
 
 
פרופסור משה עירון
 

הו'אופונופונוהו'אופונופונו- כלי לניקוי התודעה

מאת: שלומית רז
 
הו'אופונופונו היא שיטת ריפוי והעצמה שמקורה בתורת ההונה מהוואי. השיטה מבוססת על יידע קדום ועברה בשנים האחרונות שינויים והתאמה לחיים המודרניים. פירוש המילה הו'אופונופונו בהוואית הוא: "להשיב את הסדר האלוהי על כנו", דבר הנעשה בעזרת עבודה פנימית. השיטה התפרסמה בשנים האחרונות בזכות סיפורו של הפסיכיאטר ד"ר איהיליאקלה היו לן אשר לפי הפרסומים ריפא מחלקה שלמה של פושעים חולי נפש בבית חולים פסיכיאטרי במדינת הוואי בעזרת עבודת הו'אופונופונו שעשה על עצמו תוך עיון בתיקיהם האישיים מבלי שפגש בהם כלל. לאחר מספר חודשים בהם ישב ד"ר יו לן בחדרו ותרגל את השיטה, החל להיווצר שיפור במצב החולים. מטופלים שהיו כבולים הפכו רגועים יותר והורשו להסתובב חופשי, מינון התרופות של החולים ירד בהדרגה. בסיומו של התהליך כל החולים שוחררו והמחלקה נסגרה.
 
לפי כחצי שנה הוזמנתי לסדנת הכרות עם הו'אופונופונו ולמען האמת לא התחברתי. סיפורו של ד"ר היו לן נשמע לי כמו סוג של אגדה וכבר מזמן שכחתי מכל העניין.

לפני כחודש בשיחת עבודה עם הילה להיס, מטפלת בשיטות אנרגטיות שונות וגם בהו'אופונופונו, שבחה להיס את השיטה והזמינה אותי לסדנה. סיפרתי לה שכבר השתתפתי בסדנה כזו ואין לי כוונה ללכת לסדנה נוספת. למרות חוסר התלהבותי, הכתיבה לי חמישה משפטים והסבירה כיצד להשתמש בהם.

לא ברור איך ולמה אך הפעם המשפטים נפלו על אזניים קשובות. התחלתי לומר אותם וגיליתי בהם תועלת רבה.
גיליתי שהמשפטים גורמים לשינוי בתודעה. תוך מספר דקות נרגע הפטפוט הפנימי והדאגות נעלמות,החשיבה מתבהרת ומשתלטת עלי שלווה המאפשרת תפקוד מפוקס ואיכותי יותר.
בעיני הו'אופונופונו הוא סוג של תוכנה לניקוי וירוסים ורוגלות במוח. בכל רגע שעולות מחשבות שליליות, המוציאות לנו את הרוח מהמפרשים, זו הדרך למחוק אותן. בכל רגע של ייאוש ואיבוד אמונה עצמית, אני מפעילה מיד את תוכנת הניקוי בעזרת חזרה על המשפט המתאים.
 
למי שמוכן לנסות הנה המשפטים:
1. אני מצטער/ת על הקושי שאני חווה
2. אמרו לעצמכם: אני אוהב/ת אותך/ אותי, (מה שנראה לכם טבעי)
3. תודה לי/ ליקום/ לאלוהים (מה שמרגיש לכם נכון)
4. סליחה שיצרתי מציאות זו, סליחה שזה מה שאני יודע/ת ליצור כרגע
5. אני מבקש/ת עזרה והכוונה
 
הנחיות:
אין צורך לומר את כל המשפטים ברצף.
בחרו את המשפט המתאים למצבכם כרגע וחזרו עליו שוב ושוב בלי הפסקה.
אם שני משפטים או יותר מדברים אליכם, אמרו אותם.
יש מי שיחזור על אותו משפט במשך חודשים, אחר ירגיש צורך להחליף ולשנות. עשו מה שמתאים לכם.
אם יש משפט שאינכם מתחברים אליו - הניחו לו. יש סיכוי שתחזרו אליו בתקופה אחרת.
 
את המשפטים אפשר לומר לעצמנו בכל מקום ובכל מצב: בבית, בעבודה, במקלחת, במהלך הספונג'ה או הדחת כלים, בתור לסופר או בקופת חולים. ככל שחוזרים על המשפט/ים יותר פעמים, השפעתם חזקה יותר.
 
אם תחליטו לקבל הנחייה מקצועית וללמוד את השיטה בצורה מסודרת, חפשו את הילה להיס בקפה דה מרקר.

 

 
 
 


 
חדשות האתר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מהותי- חוויה וקסם נפגשים


כל הזכויות שמורות למנטרה ניהול תוכן וקידום אתרים © 


בניית אתרים עם מערכת ניהול תוכן